2013 Açılır Kapanır Masa Modelleri

Günümüzde evlerdeki her alan çok değerli hale geldi. Evleri verimli olarak kullanabilmek için dekorasyon konusunda da yapılabilecek şeyler var. Özellikle masa gibi büyük mobilyaları ergonomik seçerek büyük fayda sağlayabiliriz.

Masa seçiminde benim favorim her zaman ortadan açılan yemek masalarıdır. Ortadan açılması , masanın hangi tarafının duvara geleceğini düşünmeden konumlandırmamızı sağlamaktadır. Ayrıca yandan açılan yemek masalarındaki ek panel sağlamlık açısından hiç güven vermemektedir.

Bu yazıda 3 adet açılır kapanır yemek masası modelini inceleyeceğiz. İlk olarak Ikea Bjursta yemek masası modelini inceleyelim.

 

2013 Açılır Kapanır Masa Modelleri
Ikea bjursta ortadan açılır kapanır yemek masası modeli yuvarlak bir şekle sahip, masa açılınca epilse yakın bir hal almakta. İçi masif ağaç dışı ise dişbudak kaplamaya sahip.Kapalı hali 4 açık hali ise 6 kişilik oluyor ve fiyatı 500 TL civarı.Maksimum uzunluğu 166 santimetre ve yüksekliği 74 santimetre.

2013 Açılır Kapanır Masa Modelleri
İkinci olarak Koçtaş yapı martketin satışa sunduğu Blooma Richmond ortadan açılır Dİkdörtgen masasına bakalım.Gerçekten çok kullanışlı olan masa ister mutfakta yemek masası olarak isterse bahçede bahçe masası olarak kullanılabilir.Orta kısımdan çift panel eklendiği için oldukça fazla uzunluğa sahip olabiliyor.Aynı anda 8 kişiye kadar masa başında yemek yemek mümkün.Kapalı hali 150 açık hali 220 santimetre uzunluğa sahip.Boyutlarına göre fiyatı gayet uygun , 500 Türk Lirası.

2013 Açılır Kapanır Masa Modelleri
Son olarak Tekzen firmasının Kenyap markası altında satışa çıkardığı açılır yemek masası modeline bakalım.Masanın kendisi samba adında işlemli sahip ancak orta kısımda açılan kısım beyaz.Daha çok modern çizgiye sahip mutfak veya yemek odaları için uygun. Açık ölçüsü 175 santim olduğundan 6 kişiden fazlası için uygun değil .Ancak fiyat performans açısından incelersek sanırım ilk sıraya yerleşir.Kdv dahil satış fiyatı 280 TL civarında.

Bir önceki yazımız olan Doğtaş Armada Zigon Sehpa Modeli başlıklı makalemizde doğtaş zigon sehpa modelleri ve fiyatları, küçük sehpa ve sehpa modelleri beyaz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaşın!

Leave a Reply